U svečanoj sali za sastanke na Rimskim šančevima, 25.03.2025. godine, održan je prvi radni sastanak, kojim je obeležen početak saradnje Instituta za ratarstvo i povrtarstvo, Instituta od nacionalnog značaja za Republiku Srbiji i Poljoprivrednih stručnih službi Srbije. Sastanku su prisustvovali i predstavnici Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede na čelu sa Aleksandrom Bogićevićem, pomoćnikom ministra.

Cilj sastanka bio je unapređenje saradnje između institucija i definisanje radnih aktivnosti i edukacija koje nas očekuju u narednom periodu.